عید نوروز در راهه و فقط دور روز دیگه با ما فاصله داره اما قبل از این که سال نو رو جشن بگیریم، خودمون رو برای عید آماده می‌کنیم. کارایی مثل خرید لباس و وسایل جدید که بعضی‌ها انجام میدن و بعضی‌ها هم نه، اما کاری هست که همه‌ی ما تقریبا انجام میدیم و اون خونه تی هست. کاری که قبل هر عید یه جورایی باید انجام بشه . مخصوصا توی خونه‌ی مامانا :) . اما این قضیه‌ی خونه تی از کجا آب می‌خوره که هر سال ما انجامش میدیم،‌ خب معلومه مثل خود نوروز از دوران زرتشتیان و باستان آب می‌خوره.

زرتشتیان از ماه اسفند طبق عادت دیرینه شروع به خانه تکانی می‌‌کنند و بنابه این باور که ۱۰ روزبه عید مانده فروهر نیاکانشان به خانه‌هایشان سرکشی کرده و اگر تمیز باشد از آنها خشنود گشته و در طول زندگی آنها را کمک کار هستند ولی اگر تمیز نباشد از آنها دلخور می‌‌شوند و روی برگردان، پس تا قبل از پنجه بزرگ که ۲۰اسفند است خانه تکانی‌ها را تمام کرده وسایل کهنه را دور می‌‌ریزند،زمین‌ها را شخم می‌‌زنند وتدارک گهنبار؟ ودر کنار آن هفت سین را می‌‌بینند. {منبع}

من که فعلا خونه تی کردم یه پیراهن هم برا خودم خریدم :)) حالا مونده که یه خونه تی ذهنی هم بکنم و فکرای قدیمی اشتباه رو از ذهنم دور بریزم و به استقبال نوروز برم .

شما چیکار کردین بچه‌ها ؟

معرفی انیمه شیطان کش

راز درخت اسرار آمیز ...

معرفی انیمه Garden of Words + دانلود

عید ,خونه ,تی ,خانه ,رو ,انجام ,خونه تی ,قبل از ,از آنها ,آب می‌خوره ,خانه تکانی

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ریاضی برای همه خرید با تخفیف فارسروید الاکلنگ واژگان سه گانه Flip_Flop of triple words سال نوری لوله و اتصالات وبلاگ نوشت های محمدرضا عاشوری اینرسی سالم زیبا دروس استاد عرفانیان